DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

Żłobkowo - przedszkolna wyprawka każdego malucha

Żłobek czy już przedszkole? Niezależnie od tego na jakim etapie jesteście, przygotowaliśmy "niezbędnik każdego rodzica", a więc co przyda się Twojemu dziecku kiedy wyruszy ono poznawać świat z innymi dziećmi. O tym co może się znaleźć w wyprawce żłobkowo-przedszkolnej.

Temat wyprawki do przedszkola czy też żłobka zbliża się wielkimi krokami, bo przecież wrzesień co raz bliżej.  To czas kiedy dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nowym miejscem, z nowymi ludźmi, z nowymi towarzyszami życia - swoimi kolegami i koleżankami. Przedszkole świetnie wpływa na rozwój społeczny malucha. Czasami jednak pierwsze tygodnie mogą być ciężkie, zarówno dla malucha jak i Was - rodziców, bo rozstajecie się na kilka godzin, które do tej pory zawsze spędzaliście razem.

Co się przyda w przedszkolu?

- prześcieradło 120x60cm, bo pora leżakowania była i nadal w tym miejscu jest. Teraz są standardowe łóżka, na które nasze prześcieradła idealnie pasują. Warto mieć ze 2-3 sztuki, bo maluchy, kiedy uczą się "odpieluchowania" to mogą zdarzyć się różne sytuacje i lepiej mieć jedno zapasowe tak w razie "w".

- pościel to osobne wypełnienie i osobne poszewki (dostępne wzory: MRB, Royal, Spacepaprocie różowe, i paprocie miętowe), bo kiedy zdarzy się również "zasikanie" jednego z tych elementów żłobkowo-przedszkolnej wyprawki, to bez problemu można je do domu zabrać i wyprać. W przedszkolu też Panie przedszkolanki dbają o to żeby co tydzień albo dwa brać do domu te pościele i je odświeżać.

A gdy jest bardzo ciepło.... zamiast pościeli (chociaż z powodzeniem możecie dziecko przykryć samą poszewką z kołdry. To dodatkowy plus posiadania pościeli z wyjmowanym wypełnieniem) przyda się otulacz lub kocyk. Koniecznie naturalne, chłonące wilgoć i oddychające.

- otulacz muślinowy, otulacz bambusowy (paprocie), otulacz Junior (żakardowy), całoroczny koc bambusowy 80x100cm -  jeżeli w przedszkolu jest ciepło, to w tych cieplejszych okresach (maj-sierpień) się on sprawdzi, jako okrycie w porach drzemek.

- poduszka muślinowa, płaska poduszka paprociowa albo poduszka głowa MRB - produkty te często kojarzą się dzieciom z domem, bo używają ich od maleńkości. Dziecko w żłobku/przedszkolu na początku czuje się niepewnie i się trochę boi, dlatego warto dać mu coś co przypomina mu dom, do czego się może przytulić, wyżyć czy wypłakać

- ulubiona przytulanka, miś, na przykład nasz MRB - Panie przedszkolanki młodszym dzieciom pozwalają zabierać maskotki/ przytulanki. Jeżeli dzieci leżakują to mogą się do nich przytulać i być razem z nimi bo przecież go znają od zawsze.

- ręczniczki, żeby dziecko mogło sobie nimi wycierać ręce, produkt ten też oczywiście zabieracie systematycznie do domu żeby go wyprać. Nasze ręczniki są małe, bardzo dobrze chłonne, są dostosowane do jego rączek - nie musicie pakować mu do wyprawki WIELKIEGO! ręcznika ;)

- odzież, najlepiej ubrać dziecko wygodnie i na sportowo, a jeżeli maluchy chodzą na spacery i spędzają czas na zewnątrz to niezbędna jest - czapka :) Ta nasza czapka z daszkiem MRB, jest przeciwsłoneczna, jest ona regulowana, jasna dzięki czemu odbija promienie słoneczne.

- kosmetyki: starsze grupy w przedszkolu, już chyba nawet 4-latki myją zęby, ale dopytajcie jak to u Was w przedszkolu jest :)  Jeżeli dzieci myją zęby to wypadałoby je zaopatrzyć właśnie w pastę, którą można połykać i szczoteczkę z kubeczkiem.

Gdybyście mieli jakieś pytania dotyczące tego tematu, to piszcie do mnie na czacie, kontaktujcie się ze mną mailowo, albo atakujcie nas w social mediach

Dużo cierpliwości dla Was,
Powodzenia.
Przetrwajcie to!