DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

Zdradzamy sekrety pielęgnacji Koreanek

Skóra według Koreanek? Nieskazitelna! Bez względu na wiek, dbaj o nią regularnie, a nie będziesz musiała reagować alarmem na jej wybryki w postaci wyprysków, zaczerwień czy szybkiego starzenia się. Powiesz, że to głównie genetyka. Też tak myślałam, dopóki nie spróbowałam prostego schematu. 

.

.

.

Oczyszczanie -> złuszczanie -> nawilżenie - > regeneracja. 

.

.

.

1. OczyszczanieSłyszałaś o OCM, czyli demakijażu olejem? Pewnie olej kojarzy Ci się bardziej z tłustą cieczą, niż idealnie czystą skórą. Olej nie lubi wody, ale lubi się z innym olejem - sebum, które wytwarza Twoja skóra. Kocha łączyć się z fluidem i maskarą. Tworzą razem piękna maź, którą Ty potem usuwasz gąbeczką. Wystarczy, że na wilgotną skórę nałożysz kilka kropel oleju i wykonasz masaż. 


Olej z awokado

Gąbeczka finesilk 


Druga faza to woda. Każda z nas przeszła etap nie mycia twarzy wodą, bo tak ktoś zalecił, że lepiej i fajniej jest. Woda w połączeniu ze środkiem myjącym, najlepiej jednak usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Tylko mały procent osób, ma z nią faktyczny problem. Wody nie zastąpi jednak żaden płyn micelarny, który nomen omen powinnaś zmyć z twarzy. Jeśli masz twardą lub bardzo chlorowaną wodę, możesz użyć źródlanej. 

Mydło z propolisem

 
Do mycia twarzy użyj dłoni lub szczoteczki. Ten dodatkowy masaż wspomoże krążenie w głębszych warstwach skóry. Szczoteczka nie zastąpi jednak peelingu. 

Szczoteczka do twarzy

2. ZłuszczanieTo może być naprawdę przyjemne. Koreanki szorują skórę ciała do czerwoności, możesz wykonać taki zabieg sama w domu - szczotką tampico. Nie oszczędzają także twarzy wiedząc, że tylko dobrze złuszczony naskórek zmobilizuje skórę do regeneracji. Możesz zrobić peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Lub taki jak nasz, który łączy te opcje naraz. Peeling enzymatyczny zastąpi ten na bazie kwasów, których np. w ciąży czy w lecie nie powinno się wykonywać. Enzymy bomelina i papaina trawią białka między komórkami, usuwając te martwe. 

Nasz aktywny peeling to jednocześnie maska, która przygotuje skórę do kolejnych kroków. W tym miejscu możesz także wykonać inną maskę np. glinkę. Dodając do niej kroplę oleju np. arganowego lub lawendowego, wzmocnisz działanie. 

Aktywny peeling-maska 

Glinki 

3. Nawilżanie

Czas na najprzyjemniejszą część. Jeśli stosujesz skoncentrowane ampułki (nie na bazie oleju) nałóż je w tej chwili. Nawilżanie zacznij od skóry pod oczami. Potem nałóż dobry krem na twarz, szyję i dekolt. Wskazówka - krem nawilżający możesz nałożyć jako maskę na noc, stosując jego grubszą warstwę, nie wklepując jej.

Krem po oczy

Krem migdałowy
Krem subtelnie brązujący

4. Regeneracja

Na krem nałóż eliksir olejowy lub olej w formie kilkudniowych kuracji. Dwie krople na krem na noc, przez 2 dni, potem tydzień przerwy. Chyba, że masz suchą i dojrzałą skórę - wtedy olej możesz stosować częściej, również na dzień. Olej pomaga odbudować płaszcz lipidowy skóry. Przy tłustej skórze używaj go z rozwagą i przerwami. 


Eliksir olejowy
 


Uwaga: Nie wszystkie zabiegi trzeba wykonywać codziennie. Najważniejsze jest dokładne oczyszczenie skóry i jej nawilżenie. Zawsze przed snem, bezwzględnie. Jak mycie zębów. Złuszczanie wykonuj raz w tygodniu lub rzadziej jeśli masz skórę wrażliwą.
Maseczkę nakładaj 2 razy w tygodniu. Aby się nie pogubić ustal np. środę i sobotę dniem maseczki. Ułatwi to ogarnięcie czasu.
Olej i serum olejowe stosuj w kuracjach przez 2-3 dni, a potem tydzień przerwy.

Nie opalaj skóry, stosuj ochronne filtry. Większość pudrów ma je w standardzie. Jeśli się malujesz, nie obciążaj skóry dodatkowym filtrem w kremie.
Do tonizacji skóry po oczyszczaniu stosuj dobre toniki (bez alkoholu) lub hydrolaty.Ania