DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

Ząbkowanie i gryzaki okiem stomatologa

Nasze gryzaki tworzymy z myślą o najmłodszych dzieciach. Kiedy około 3 miesiąca życia uczą się samodzielnie łapać przedmioty i poznawać je poprzez wkładanie do buzi, wiemy, że muszą być specjalnie do tego zaprojektowane. Odpowiednia wielkość, grubość i waga zapewniają swobodną naukę i bezpieczeństwo zabawy. 

Ekologiczne gryzaki są polecane przez dentystów, położne, pediatrów i przede wszystkim tysiące dzieci, które codziennie gryzą żółwika, truskawkę czy MRB. 

Okiem stomatologa (post z serwisu Instagram @tata_stomatolog)

„Gryzaki, gryzaki, gryzaki...⁉ Przedmiot,który pomaga nam przy ząbkowaniu. Jaki wybrać? U nas Lenka używa drewnianego gryzaka z Lullalove.  Chciałem się z Wami podzielić swoją opinią na temat tego polskiego produktu. Co do samych gryzaków ja osobiście jestem zadowolony(nie gryzę ich), najlepszym przykładem że ich gryzaki są bardzo dobre jest Lena, która z ich gryzakami się nie rozstaje. Od pojawienia się problemów z ząbkowaniem szukaliśmy najlepszego gryzaka i tak trafiliśmy na drewniany z Lullalove, dzisiaj do drewnianego dołączył kauczukowy. Daliśmy go Lence i ku naszemu zdziwieniu od razu przypadł jej do gustu. Ciekawe dlaczego? Ja uważam że jest lżejszy niż drewniany i ma super czerwony kolor,który przyciąga i zachęca do zabawy. 

Przed daniem jakiegokolwiek gryzaka córce, troszkę poczytałem, poszperałem w opiniach i zdecydowałem się na drewniany. Co mnie przekonało do gryzaka drewnianego - jest to produkt naturalny, bez dodatku chemii, na drewnie nie namnażają się bakterie, drewno nie zmienia swojego kształtu, więc cały czas spełnia swoją funkcje. Gryzak drewniany Lullalove w 100% spełnia te wymogi, jest wykonany z litego drewna, bez kleju, nielakierowany,ma zaokrąglone powierzchnie, kształtem idealnie pasuje do rączki Leny, mimo częstego lądowania na podłodze nie uległ zniszczeniu. Co do czyszczenia my go myjemy pod ciepłą wodą i suszymy - cały czas wygląda jak nowy. Gryzak kauczukowy jak pisałem pasuje Lenie idealnie, jest troszkę lżejszy,miękki i twardy tam gdzie trzeba (kilka razy w zabawie uderzyła się w główkę i nic), czerwony kolor zachęca do zabawy. W myciu też nie ma żadnych problemów - gryzak myjemy pod ciepłą wodą,przecieramy szmatką i dalej można się nim bawić. Od urodzenia Lena przerobiła już kilka gryzaków, ale żadne nie przypadł jej do gustu jak drewniane z Lullalove, no i ten nowy z kauczuku to już jest rewelacja. Myślę że nie będziemy już eksperymentować z innymi gryzakami i do końca ząbkowania będziemy korzystać właśnie z tych dwóch Szczerze jako troskliwy rodzic i przy okazji stomatolog polecam właśnie je.

 

Pozdrawiam #tatastomatolog."

Wpis nie był wpisem sponsorowanym, jest to opinia ojca, stomatologa, którą tu przytaczamy.

 Z naszej strony dodamy jeszcze tylko, że oba gryzaki są lekkie. Nie powodują urazów jeśli np. dziecko nieumyślnie uderzy się nimi. Drewno też poddaje się gryzieniu i pracuje. Nie jest zbyt twarde i dziecko samo dozując nacisk nie wyrządzi sobie krzywdy. Kauczuk natomiast jest bardzo miękki. Wybór twardości gryzaka zależy od indywidualnych preferencji dziecka i etapu ząbkowania. 95% dzieci kocha smak i zapach drewna, jednak to, czy dziecko będzie gryzło dany przedmiot zależy wyłącznie od własnego upodobania. Nawet jeśli dziecko na początku odrzuci gryzak, warto wrócić do niego za jakiś czas, ponieważ realnie przyniesie on ulgę podczas ząbkowania, a gusta dzieci się zmieniają;-).

Wszystkie nasze gryzaki są bezpieczne dla dzieci od urodzenia, jednak dopiero dziecko około 3-4 miesiąca życia świadomie zaczyna się nimi bawić. 

Link do oryginalnego tekstu: https://www.instagram.com/p/BKwFtfoh_S1/?taken-by=...

Ania