DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

Wełna merino - jak o nią dbaćWełna owiec merynosów to najdoskonalsza naturalna przędza zapewniająca komfort termiczny w ekstremalnych temperaturach. Będzie wdzięcznie służyć Ci przez lata, jeśli poświęcisz jej naprawdę minimum troski.

 Jak ją używać i prać aby posłużyła nam długo?

Merynosy to rasa owiec żyjąca w ekstremalnych warunkach w Australii i Nowej Zelandii. Ich wełna, nawet zgolona, zachowuj wszystkie swoje właściwości. 

Jest:

* Naturalna.

* Biodegradowalna.

* Antyalergiczna.

* Ciepła.

* Nie gryząca.

* Przyjazna środowisku - owce są wypasane w tradycyjny sposób.

Wełna reaguje na otaczające środowisko i temperaturę. Pod wpływem ciepła włókna rozszerzają się, a pod wpływem zimna kurczą. Dzięki temu termoizolacja jest perfekcyjna. Zimą jest ciepło, latem przyjemnie. Ten kocyk z powodzeniem sprawdzi się nawet w trudnym okresie mrozu i mocnego wiatru.

Przędza posiada oryginalny certyfikat pochodzenia i produkcji The Woolmark Company. To potwierdza jej najwyższą jakość. Zobacz koniecznie wszystkie analizy i badania tego producenta przędzy. Wełna posiada także certyfikat Oeko-tex standard 100. 

Pranie wełny:

Wełna merino daje nam poczucie komfortu cieplnego w skrajnych nawet temperaturach. Jest cudownie miękka i przyjemna w dotyku. W zamian za to, oczekuje od nas tylko właściwej pielęgnacji. Czyli delikatnego i rzadkiego prania.

Wełna merino nie wymaga częstego prania. Nie pierz jej od razu po zakupie, a dla odświeżenia - przewietrz ją lub wystaw na chłodne powietrze. Wełna merino ma specjalne łuski, które zapobiegają chłonięciu zapachów i też naturalnie czyszczą wełnę.

Piorąc wełnę wybierz na pralce tryb prania delikatnego wełny i wyłącz wirowanie lub ustaw je na najmniejsze. Jeśli wybierzesz inny, prany produkt z wełny merynosów może się skurczyć i zbić w kulkę. Pralka w trybie wełny odpowiednio ustawia bęben i przesuwa go tylko w górę i w dół, jak statek po falach. Mokra wełna może mieć specyficzny zapach - jest to całkowicie normalne i naturalne. 

Włókno może zbijać się w praniu przy twardej wodzie, dlatego po praniu należy je napowietrzyć i ponaciągać. 

Jak?

Rozciągając  rękami i ubijając wełnę. Po wyschnięciu proces należy powtórzyć . Włókna wrócą do swojej sprężystości z biegiem czasu i codziennego używania.

Polecamy również tekst o praniu wełny ręcznie i w pralce.

Wełna merino może naturalnie pilingować się w momencie częstego pocierania. Ewentualny piling, czyli takie małe kuleczki, najlepiej usuwać golarką do swetrów. Piling nie wpływa na właściwości koca czy też grubość przędzy.

https://www.cleanipedia.com/pl/pranie/jak-prac-welne-rzeczy-delikatne.html

Ania