DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

Rozszyfruj metkę - jak prać?

Jak prać nasze  produkty? W Pralce.:) Serio, tym jednym słowem możemy określić całą trudność pielęgnacji naszych zabawek, kocyków czy ubranek. Aaa i jeszcze jedna ważna sprawa - sprawdź czy Twój środek do prania nie zawiera substancji wybielających. Kolorowych rzeczy czy z nadrukiem NIGDY nie pierz w proszku do prania białego.


Na obrazkach powyżej wszystkie symbole zostały dokładnie opisane. Teraz pranie powinno być łatwiejsze i czytelniejsze.

Ważne:
wszystkie nasze produkty (oczywiście poza gryzakami z drewna i kauczuku, wliczając w to również szczotki do włosów i masażu) nadają się do prania w pralce i wyłącznie taką metodę ich czyszczenia zalecamy. Kiedyś panowała mylna opinia, że pranie ręczne jest delikatniejsze dla materiałów. Jednak w przypadku produktów dziecięcych, nie mamy wtedy kontroli nad dokładnym płukaniem czy rozprowadzeniem środka piorącego. Zazwyczaj piorąc i tak używamy zbyt dużo chemii, pralka jednak jest w stanie usunąć jej nadmiar z materiałów, a co za tym idzie, skóry dziecka.

Nasze tkaniny i dzianiny to między innymi: koce bambusowe, otulacze bambusowe i muślinowe, otulacze-mgiełki, ręczniczki bambusowe do twarzy dla mam i do odbijania, czy ulewania dla dzieci. Do tego dochodzą pluszowe zabawki.


Najczęściej zadawane pytania: 


Czy można dodać płyn do zmiękczania tkanin?

Przędza bambusowa nie wymaga zmiękczania, bo włókno może się sklejać. Jednak o finalnej miękkości decyduje również twardość wody i sama pralka. W przypadku twardej wody można dodać płyn do zmiękczania tkanin, ustawiając 3 płukania. Prywatnie polecam Wam 3 płukania w przypadku każdego dziecięcego prania. ;-) Jeśli masz twardą wodę - do prania możesz dodać zwykły ocet.

Na elastyczność i chwyt dzianin oraz tkanin ogromny wpływ ma proces płukania oraz właśnie twardość wody. Prasowanie zmiękcza np. muślin czy 100% bambusowe otulacze. 

Jak prać Wasze kocyki, otulacze?

Nasze tkaniny należy prać zgodnie z instrukcją na metce, zawsze w pralce. Można używać środków delikatnych, które NIE zawierają wybielaczy ani chloru. Nie zalecamy środków do prania białych rzeczy, lepiej skorzystajcie z tych "do kolorów". 
Wirowanie normalnie do 800 obrotów i najlepiej w worku ochronnym do bielizny lub w poszewce.  Po wyciągnięciu z pralki strzepnąć, uformować i suszyć na płasko.

Czy Wasze kocyki mogę wyprać przy użyciu kapsułek, czy konieczne jest użycie także płynu do płukania?

Ogólnie w przypadku bambusa nie zaleca się płynów zmiękczających. W przypadku twardości wody polecamy delikatny płyn i trzy płukania. Ważne jest też to żeby NIE PRAĆ w czymś co jest przeznaczone do białego. 

Jak prasować produkty z wypełnieniem?

Bez użycia pary.:) Mocne uderzenie parą o wysokiej temperaturze, może skutkować stopieniem się włókniny wypełniającej poduszkę czy rożek. Wtedy stanie się ona płaska i twardsza.


Czy wypełnienie pościeli nadaje się do prania w pralce?

Jak najbardziej! W całości wrzucacie je do pralki. Po praniu strzepujecie i suszycie na płasko.

Oprócz naszych zaleceń i informacji jakie znajdują się na metce, należy pamiętać, że wszystko zależne jest także od pralki i twardości wody jaką macie. Wszystkie nasze tkaniny należy prać w pralce z uwzględnieniem odpowiedniej temperatury, która zawsze znajduje się na metce albo też jest dołączana do produktu jako etykieta.

W przypadku koca bambusowego (i wszelkich dzianin, czyli tych produktów, które wyglądają jak "robione na drutach") ważne jest to, żeby po praniu strzepnąć go i uformować. Należy suszyć na płasko. Dzianina ta może delikatnie rozciągać się, co nie wpływa na komfort jej użytkowania. Delikatny pilling jest naturalnym zjawiskiem w przypadku codziennego użytkowania dzianin. Zarówno koca bambusowego jak i lekkiego kocyka nie należy prasować.

Najczęściej pytacie o to w jakiej temperaturze prać nasze tkaniny. W związku z tym poniżej, uszeregowałam dla Was „jak prać, żeby było dobrze",  według zaleceń jakie znajdują się na metce, bądź też etykiecie :)

prać w temp. do 60º

- otulacz bambusowy
- supeRRO
- ponczo, ręcznik, okrycie kąpielowe
- ręczniczki bambusowe do twarzy dla mam i do odbijania lub ulewania dla dzieci
-
 poduszeczka bambusowa

prać w temp. do 40º

-prześcieradło na przewijak/gondola, 120x60cm, 140x70cm
- poszewka na rogala
- czapeczka
- otulacz muślinowy
-
 skarpetki
- poszewka na rogala  

prać w temp. do 30º

- koc bambusowy
- otulacz mgiełka, czyli tzw. lekki kocyk
- komplet pościeli
-
 rożek niemowlęcy

 Mam nadzieję, że post ten pomoże Wam na luzie podejść do tematu konserwacji dzianin i tkanin. Naszym produktom w pralce naprawdę nic się nie stanie.

Zapraszam Was także na nasz kanał na youtube, gdzie opowiadamy o produktach. Między innymi o tym jak powstają, jak je konserwować i dlaczego są tak wyjątkowe.

Pozdrawiam ciepło,

Klaudia

Ania