DARMOWA WYSYŁKA NA TERENIE POLSKI POWYŻEJ 299 ZŁ

REGENERACJA MIĘŚNI BRZUCHA PO CIĄŻY - wywiad

Dziś artykuł stworzony przez TimeOut Akademię Ruchu. Temat ogromnie ważny - mięśnie brzucha.

Jedna z nas całkiem niedawno była w ciąży (Paulina - znacie ją z filmu z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży), a druga pracuje z paniami w trakcie oraz po ciąży (Ewelina - prowadzi też zajęcia z pilatesu - tu masz film) i okazuje się, że to co myślałyśmy zanim Henio pojawił się na tym świecie troszkę się zmieniło. Kiedy dokładnie? Gdy przyszedł moment pierwszego treningu pod okiem fachowca. 

Paulina:

Pierwszy trening... pierwszy szok - ta „fizycznie zakręcona wariatka” nie ma sił hmmm…? Przecież u niej nie ma, że nie mogę.
No cóż pomyślałam, może trochę za ostro, ale przecież dziewczyny na gym’ie robią to bez problemu, więc co jest nie tak? 


Brzuch w ciąży się zmienia. Nawet jeśli wcześnie byłaś super wysportowana...

Paula była aktywna całą ciążę. Spacery, spacery i jej kochany orbitrek. Więc o co chodzi? Aktywność fizyczna przed i w trakcie łagodzi „skutki uboczne”, czyli pomaga zregenerować szybciej mięśnie brzucha, ale to nie wystarcza.

W ciąży oraz podczas porodu, a szczególnie przez cesarskie cięcie osłabia się mięsień poprzeczny brzucha, który MUSI się potem zregenerować.

Jeśli nic z nim nie zrobicie, będziecie mieć spore problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Do tego dojdzie rozejście się mięśni prostych (wpisz w Google i zobacz jak powszechny jest to problem. Niby jesteś szczupła, ale brzuch wystaje jak w 5-miesiącu ciąży). Wasza postawa się zmienia. Do tego karmienie piersią, gdzie najczęściej używacie „swojej ręki” zamiast specjalnej poduszki i zamiast uśmiechniętej mamy, mamy kłębek bólu = nerwów. Nie można siedzieć, stać, wykonywać żadnej najzwyklejszej czynności. Podnoszenie dziecka kojarzy się bardziej z torturą, a nie wspaniałym momentem, a przecież za niedługo urośnie i usłyszysz „mamo puść” albo „ciociuuuu...”

A rozwiązanie jest jedno drogie mamy, bardzo proste. PILATES . Wzmocnienie mięśni głębokich poprzez oddech żebrowo – boczny.

Dowody?
Nasza siostra Kamila ma dwójkę dzieci i nic jej tak nie pomaga jak pilates na problemy z kręgosłupem. Oprócz tego biega, jest aktywna, a jej samopoczucie dzięki temu zdecydowanie lepsze.

Paulina natomiast leżąc, robi „brzuszki pilatesowe” i prawidłowo oddycha, co nie jest dla niej łatwe, ale na bóle pleców skarży się coraz mniej✌️.

Zobacz nasze filmy o oddechu, który wzmacnia i de facto wyszczupla brzuch. To ten o pilatesie. Oddychać możesz tak wszędzie, nie ma wymówki, że "siłownia daleko i nie lubisz się męczyć".

A tu film z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży - wykonasz je spokojnie w domu:

oraz link do naszego ukochanego rogala, który nie służy tylko do karmienia, ale także spania.

https://lullalove.com/kategoria/poduszki-do-karmienia

Powodzenia!

ps. Jeśli pomimo ćwiczeń i diety chudniesz, ale Twój brzuch wciąż przypomina ten ciążowy - skontaktuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Mogło dojść u Ciebie do rozejścia się mięśni prostych brzucha.


Paulina Certa Ewelina Sikora

Ania